Ovaj mjesec: 1973
Upis u srednju školu

Klikom na fotografiju otvara vam se portal www.upisi.hr

PRIJATELJ ŠKOLE

Dijamantni status eko skole.docx

Muzejski portal

muzejski portal.docx

Jelovnik-školska godina 2023-2024.

Jelovnik za travanj 2024 (1).docx

Kada zvono zvoni

Međunarodni dan tolerancije, 16. studenoga
Autor: Katarina Švarbić, 16. 11. 2018.

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga svake godine diljem cijelog svijeta pa tako i u našoj školi. Tom prilikom pedagoginja i knjižničar održali su dvije radionice, jednu u drugom i jednu u šestom razredu. U ostalim su razredima to odradili razrednici zajedno s obilježavanjem Dana sjećanja na žrtvu Vukovara.

Učenici drugog razreda slušali su priču o Ružnom pačetu na temelju koje su došli do zaključka što je to tolerancija i kako je važno biti tolerantan. Na kraju radionice obojili su kistove šarenim bojama, a naučene pojmove zabilježili u bilježnice Građanskog odgoja.

U šestom razredu na početku sata odgledan je kratkometražni film naziva Cirkus leptira koji izvrsno prikazuje što je to tolerancija. Nakon filma kratko smo prokomentirali dojmove te u skupinama odradili dva zadatka. Prva skupina izradila je plakat s osnovnim informacijama o Međunarodnom danu tolerancije, dok je druga skupina morala opisati situacije u kojima su bili tolerantni/netolerantni jedni prema drugima te sastaviti Povelju tolerancije šestog razreda.

U oba razreda bilo je zanimljivo i vrlo aktivno te su učenici rado sudjelovali pa ih ovim putem pohvaljujem.

Međunarodni dan tolerancije, 16. studenoga
Autor: Katarina Švarbić, 16. 11. 2018.