učite pomoću školskog portala i na poklon dobivate Office 365

Upisi djece u prvi razred

ŠKOLO LACKOVIĆA CROATE-HIMNA ŠKOLE

Jutrom kad se probudim

Ja na školu pomislim

Na lektire i  zadatke,

znanjem se ponosim.

Jer u  školi uvijek ima

aktivnosti koje raduju me

Crtam, pišem, glumim,

O okolišu brinem  se.

Pjesmom slavim te

Drage uspomene

U srcu čuvam sve.

I kad porastem

U srcu nosit ću te.

Iz učionice se te

Ori učitelja glas

Školsko zvono kad zazvoni

Djeca igraju se sva.

I dok trčim hodnikom

Pjevam plešem ja po svom

Sretna sam jer škola mi je

Uvijek bila drugi dom.

Pjesmom slavim te

Drage uspomene

U srcu čuvam sve.

I kad porastem

U srcu nosit ću te.

Tko smo mi?

Upis u srednju školu

Klikom na fotografiju otvara vam se portal www.upisi.hr

udžbenici
PRIJATELJ ŠKOLE

Eko škola

Dijamantni status eko skole.docx

Muzejski portal

muzejski portal.docx

Jelovnik-prosinac 2018..xlsx

Prognoza

Kada zvono zvoni

Projekt "Održive misli"
Autor: MIRJANA BAZIJANEC, 7. 12. 2018.

Osnovna škola Ivan Lacković Croata  Kalinovac zajedno sa susjednim školama i vrtićima, te općinama s područja grada Đurđevca  sudjeluje u projektu „Održive misli“ koji se  financira iz sredstava EU u okviru Operativnog programa Konkurentnosti i kohezije 2014. -2020. i Ministarstva zaštite okoliša i energetike.

Projekt ima za cilj predstaviti problematiku otpada  i njegovu štetnost na okolinu.

U sklopu projekta obradit će se četiri teme: gospodarenje otpadom, prikupljanje otpada, recikliranje i ponovna upotreba.

Sudjelovanjem u ovome projektu OŠ Ivan Lacković Croata Kalinovac nastavlja djelovati i promicati ciljeve eko škole, te time  opravdati stečeni dijamantni status.

Aktivnost koja će se provoditi u osnovnim školama bazira se na ponovnoj upotrebi predmeta koji se može izraditi od prikupljenog otpada.

Vrlo aktivno i kreativno u navedenom projektu  sudjelovali  su učenici 1. do 8. razreda, izrađujući nakit. Ideja im nije nedostajalo, jer su od prikupljenog otpada (papira, tekstila, plastike, metala,  CD-a, žica i dr.) nastali lijepi unikatni predmeti koje možemo u ovo  blagdansko vrijeme nekome darovati.  Povjerenstvo na razini Škole za izbor najbolje izrađenog predmeta imalo je težak zadatak odabrati najbolji, koji će osvojiti nagradu-tablet. Uručenje nagrade upriličit ćemo na  Božićnoj priredbi, 18.12.2018., a nagradu će uručiti načelnik Općine Kalinovac Danijel Zvonar.

Ujedno će na božićnom sajmu u sklopu školske priredbe „Božić nam je došel“ biti izloženi svi izrađeni predmeti koji će se moći kupiti.

Zahvaljujemo svim učenicima koji su se uključili u projekt.

Svi ste pohvaljeni za trud, rad i originalnost.

Neka vam ovo bude poticaj za uključivanje i u druge slične projekte!

U nastavku pogledajte uratke u fotogaleriji:

1. razred:

Nakit su izrađivali svi učenici.

U uži krug izabran je rad učenice: Melani Ivandija (ogrlica) i Filipa Dominikovića (narukvica)

2. razred

Nakit su izrađivali učenici:Luka Moslavac, Mia Janković, Violeta Janušić, Matej Krčmar, Marcelo Redelić, Karla Peić, Emanuel Đurišević, Lara Štefanec, Lucija Pantelić

3.razred

Nakit su izrađivale učenice:Klara Vucikuja, Nika Rončević i Mia Đipalo (zajednički rad)

4. razred

Nakit su izrađivali svi učenici:

U uži krug su izabrani radovi ovih učenica: Leonarda Željeznjak -papirnata ogrlica  i Nika Janković-ogrlica od slamke i prazne kartonske role.

5.razred

Nakit su izrađivali učenici:Sara Đurišević, Iva Grgec, Anamarija Đipalo i Sara Špoljar.

U uži krug izabrani su radovi ovih učenica:Sara Đurišević (ogrlica os slamke)

Iva Grgec (nakit od plastičnih žličica

6.razred

Nakit su izrađivali učenici: Sara Balala, Ivano Ferenčić i Lorena Vlašić. U uži krug su izabrani  radovi učenika:SareBalala i Ivana Ferenčia.

7.razred

Nakit su izrađivali  svi učenici. U uži krug su izabrani radovi učenice: Patricije Zvonar i Eme Dautanec.

8.razred:

Sudjelovao je učenik: Noa Lončar