Ovaj mjesec: 2040
Upis u srednju školu

Klikom na fotografiju otvara vam se portal www.upisi.hr

PRIJATELJ ŠKOLE

Dijamantni status eko skole.docx

Muzejski portal

muzejski portal.docx

Jelovnik-školska godina 2023-2024.

Jelovnik za travanj 2024 (1).docx

Kada zvono zvoni

FAŠENK V KALNOVCU 2020.
Autor: Agata Petras, 25. 2. 2020.

"FAŠENK V KALNOVCU 2020."

Dana 25. veljače točno u podne započeo je ovogodišnji „Fašenk v Kalnovcu 2020.“. Glavni organizatori fašenka Osnovna škola Ivan Lacković Croata Kalinovac, Dječji vrtić Bubamara i Općina Kalinovac ispunili su očekivanja publike koja je u velikom broju došla na tradicionalnu kalnovečku manifestaciju.

Voditeljice ovogodišnjeg Fašenka Vanesa Erdelec i Mateja Miklić pozvale su maškare da formiraju kolonu sa svojim voditeljima. Na čelu kolone bili su najmlađi, a za njima ostali prema uzrastu. Kolona se kretala od školskog trga cestom oko crkve i natrag na školski trg.

Fašenk v Kalnovcu dugogodišnja je karnevalska manifestacija u školi i mjestu. Fašenk je jedini dan u godini kad možemo biti što i tko god poželimo. Ove godine razredi su se odlučili za zajedničku masku, a razrednici i odgojitelji su u dogovoru s roditeljima i učenicima osmislili prezentacijske točke za svoje razrede, odnosno skupine.

Najmlađe maškare su vrtićarci iz Dječjeg vrtića Bubamara Kalinovac koji su lutke od papira, dječaci i djevojčice koji još od Valentinova zbog ljubavi luduju cijele noći. Predstavili su na, se sa plesnom koreografijom koju su pripremili zajedno sa svojim odgajateljicama.

Djeca starije odgojne skupine „Kapljice“ pretvorili su se u veselu gusjenicu koja sve poziva da joj se pridruže u ludom plesu.

Prvašići su se maskirali prema vlastitoj mašti, a predstavili su nam se Karnevalskim plesom.

Ove su se godine gotovo sve skupine odlučile pokazati svoje plesno i scensko umijeće, pa je i drugi razred doplesao uz zvuk zujanja pčela u koje su se maskirali.

Učenici trećeg razreda su se maskirali u gusare. Oni su nam se predstavili opasnim plesom, a mi smo ih dočekali pljeskom.

Postalo je gusto jer je mogla izbiti prava svađa. Učenici četvrtog razreda su se ove godine odlučili maskirati u detektive i lopove.

Na plesni podij je stiglo i jato meduza petog razreda.

Za Fašenk se obično maskiramo u ono što bi htjeli biti. Kad malo bolje razmislimo, želja biti u penziji i nije toliko čudna. Bake i djedovi 6. razreda su nas zabavili svojim nastupom.

Mislili smo da su gusari opasni, no, tada smo vidjeli da su među nama ipak opasniji od njih. Sva sreća, pa ih nema puno. Radi se o vampirskim učenicima 7. razreda.

Da se vrijednost braka njeguje pobrinuli su se učenici osmog razreda sa svojom razrednicom, i predstavili su nam se u svatovskoj zgodi.

Općina Kalinovac ni ove godine nije zaboravila svoje maškare, stoga je osigurala slatke nagrade za sve maske i svaku maškaru tako da bude nagrađen trud svakog roditelja i učenika. Kako nam naši sudionici ne bi bili gladni i žedni vrijedno osoblje vrtića i škole pripremilo je okrjepu (topli čaj i krafne) u holu škole za učenike, a u vrtiću za vrtićarce. Svim sudionici su svojim maskama omogućili da i ovaj Fašenk v Kalnovcu bude nezaboravan.

FAŠENK V KALNOVCU 2020.
Autor: Agata Petras, 25. 2. 2020.

"FAŠENK V KALNOVCU 2020."

Na plesni podij je stiglo i jato meduza petog razreda.