Proljetni odmor učenika od 28. ožujka do 5. travnja 2024. godine

Nastava počinje u ponedjeljak, 8. travnja 2024. godine

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Mirjana Bazijanec, 10. 1. 2018.

U nedjelju, 5. studenog 2017. god., u župnoj crkvi sv. Luke u Kalinovcu učenici i učitelji Osnovne škole Ivan Lacković Croata Kalinovac, obilježili su prigodnim programom Dan kruha i zahvalnosti za plodove, radosti, uspjehe i darove kojima nas je tijekom godine dragi Bog darivao.

Svečano euharistijsko slavlje predvodio je prečasni Mladen Gorupić, župnik župe Kalinovac, koji je za vrijeme Svete mise blagoslovio darove koje smo prinijeli na oltar (grožđe, vino, hostije, kruh, povrće, voće, zemlju i vodu). Kako bismo što dostojnije i ljepše uredili prostor ispred oltara, učenici, roditelji i razrednici dali su svoj veliki doprinos donoseći plodove zemlje te im na tome neizmjerno zahvaljujemo, kao i zvonarici, gospođi Jelici, koja je pomogla da prostor zajedno uredimo.

Svečanost su zasigurno uljepšali učenici polaznici Literarno-dramske družine koji su nakon Svete mise recitirali krasnoslov Plodovi dobrote pod mentorstvom učiteljice Kristine Domović; učenici polaznici Pjevačkog zbora koji su otpjevali pjesme Kruh ljubavi i Hvala za svako zrno, uz pratnju učiteljica Dijane Habijanec i Viktorije Hrženjak te učenici polaznici Dramske družine koji su izveli igrokaz Darove nam jesen dala –za plodove Bogu hvala pod mentorstvom učiteljice Jasminke Stankir.

Ispred crkve učenici polaznici Kreativne grupe – domaćinstvo izložili su i prodavali domaće proizvode koje su tijekom školske godine marljivo pripremali s učiteljicom Mirjanom Danček.

Hvala svima koji su se potrudili ovaj dan zahvale učiniti svečanijim i vama koji ste tog dana zajedno s nama došli Bogu zahvaliti za kruh, plodove i sve ostale darove Božje ljubavi!

vjeroučiteljica Viktorija Hrženjak