Izvješće na kraju nastavne godine 2022./2023.
Darijo Čamilović / datum: 25. 8. 2023. 14:42

Na kraju još jedne nastavne godine svi planirani sadržaji i aktivnosti u sklopu rada Učeničke zadruge Kalina su ostvareni. Zadruga je kroz cijelu nastavnu godinu sudjelovala u raznim aktivnostima koje ćemo ukratko predstaviti u ovom izvješću.

Kao i svake godine, advent nam dođe jako brzo nakon početka nastavne godine, a za samu pripremu nam treba puno posla. Tako su i ove godine zadrugari izrađivali božićne uskrase, proizvode za božićni sajam, kulise za predstavu,...U utorak, 20. prosinca 2022. godine u 18.30 sati u prostoru sportske dvorane održana je božićna priredba "U iščekivanju Božića“ i božićni sajam učenika Učeničke zadruge „Kalina“ OŠ Ivan Lacković Croata Kalinovac. Posjetitelji su nakon priredbe mogli razveseliti sebe i svoje najmilije kupnjom božićnih kolača, prigodnih ukrasa i predmeta.

UZ Kalina sudjeluje i u humanitarnim projektima pa su tako 19.03.2023. godine naše učenice prodavale uskrsne dekoracije i proizvode UZ Kalina u župnoj crkvi sv. Luke u Kalinovcu. Sav skupljeni novčani prilog doniran je Udruzi Marijini obroci.

Većinu drugog polugodišta smo radili prigodne ukrase (za Valentinovo, fašnik, Uskrs,...), ali najviše vremena proveli smo na pripreme za smotru učeničkih zadruga koja se održala 2. svibnja 2023. Svi su zadrugari marljivo izrađivali naš ovogodišnji proizvod- džepne društvene igre Memory i Križić-kružić. Na kraju se sav trud isplatio jer je Učenička zadruga Kalina osvojila treće mjesto na Županijskoj smotri učeničkih zadruga u Rasinji.

Od ove nastavne godine oprostili smo se prigodnim prodajnim štandom za Dan škole.

Učenička zadruga Kalina zahvaljuje svima koji su je i ove godine podržavali te samim time doprinjeli njenom daljnjem radu. Nadamo se da ćemo sljedeće nastavne godine biti još uspješniji i ustrajniji u našem radu.

Voditeljica Zadruge: Petra Bojovski Filipović

[OPŠIRNIJE]