Oglasna ploča za roditelje:školska godina 2023./2024.

Opravdavanje izostanaka učenika putem e-Dnevnika

Poštovani roditelji,

početkom 2024. uvedena je mogućnost opravdavanja izostanaka učenika putem e-Dnevnika. Da biste opravdali izostanak učenika s nastave to možete učiniti kao i do sada, slanjem ispričnice (Vas kao roditelja) ili liječnika razredniku učenika.

Također, izostanak možete opravdati i putem e Dnevnika, isključivo putem aplikacije e - Građani. Roditelji mogu i kroz e-Dnevnik opravdavati izostanke učenika do tri dana, a i uz mogućnost prilaganja ispričnice i za više od tri radna dana u kontinuitetu.

Roditelj se u sustav može prijaviti nakon što je razrednik unio njegov OIB i omogućio mu pristup sučelju za roditelje. Navedeno je moguće napraviti tako da razrednik na kontaktima učenika upiše OIB roditelja i označi "Da" za opciju "Pristup e-Dnevniku za roditelje".

U skladu s navedenim nadogradnjama ažurirane su i upute za učenike i roditelje, razrednike i nastavnike.

Upute za učenike i roditelje su dostupne na poveznici:

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Poštovani roditelji i skrbnici!

Kako bismo pojednostavili i olakšali komunikaciju i administraciju, na ovoj stranici ćemo objavljivati obrasce, upute i korisne informacije.

Radno vrijeme ravnateljice: ponedjeljak-petak od 7.00-15.00 sati

ravnateljica:Mirjana Bazijanec, mag. prim.educ

telefon/fax: 048/883-272

mobitel: 098/409-439

e-mail: mirjana.bazijanec@skole.hr

Radno vrijeme tajnice:

ponedjeljak i  srijeda od 7.30-15.30 sati
svaki petak od 7.30 -11.30 sati

tajnica:Iva Dokić, mag.iur

mobitel:091/6191592

e-mail:iva.dokic1@skole.hr

Radno vrijeme voditeljice računovodstva:

svaki ponedjeljak od 7.30 -11.30 sati
utorak i četvrtak od 7.30-15.30 sati
voditelj računovodstva: Angela Topalović Lacković, univ.bacc.oec

telefon: 048/ 814 – 510

telefaks: 048/814-511

e-mail: racunovodstvo.os.kalinovac@gmail.com

Potvrde

1. način e-DNEVNIK: U e-Dnevniku za učenike i roditelje

je napravljena nadogradnja kojom je omogućen ispis potvrda o statusu školovanja za učenike osnovnih i srednjih škola. Učenici i roditelji sada mogu kroz e-Dnevnik ispisati potvrdu u svrhu dokazivanja da je učenik u aktualnoj školskoj godini upisan u program i razred, odnosno da ima status redovitog učenika. Potvrde o školovanju učenika se mogu koristiti za različite svrhe kao što su ostvarivanje prava na učenički prijevoz, dječji doplatak, stipendiranje i druge. Generirana potvrda je u PDF formatu, sadrži elektronički pečat i nakon što je učenik ili roditelj preuzmu na računalo ili mobilni uređaj mogu je slati elektroničkom poštom ili ispisati, ovisno o potrebama.

Ispis potvrda omogućen je u e-Dnevniku za učenike i roditelje koji je dostupan na poveznici https://ocjene.skole.hr,

a moguće ih je generirati i u CARNET-ovoj mobilnoj aplikaciji za e-Dnevnik koja je dostupna na Google Play Storeu i na App Storeu.

Detaljne upute o ispisu potvrda možete pronaći u e-Dnevnik uputama za učenike i roditelje.

2.način - e GRAĐANI:

Potvrde učenika u fizičkom obliku polako odlaze u prošlost. Učenici i njihovi roditelji sada mogu samostalno izraditi potvrde. U daljnjem tekstu pročitajte proceduru.

1.) Za pristup potvrdama otvorite poveznicu:

• Učenici se prijavljuju putem @skole.hr računa.
  • Roditelji se prijavljuju putem sustava e-Građani.

2.) Nakon prijave, otvara se novo sučelje.

3.) Kliknete Izdaj potvrdu.