Ovaj mjesec: 1924
Povijesni pregled rada knjižnice

Osnovna škola  Ivan Lacković Croata  bila je u sastavu Osnovne škole Grgur Karlovčan Đurđevac.

Odlukom Ministarstva prosvjete i športa postaje samostalna ustanova 1999. godine.

Godine 2004. 4.6. otvorena je knjižnica koja je bila smještena u prostorijama ureda pedagoga . Nije postojao zaposlen knjižničar, već je postojala knjižničarska grupa koju je prvo vodila Ankica Lacković, te nakon nje Miroslav  Rabađija. Grupa se sastajala 2 sata tjedno.

Školske godine 2005./2006. škola prvi put zapošljava stručnog suradnika knjižničara. Na to mjesto dolazi apsolventica pedagogije Mihaela Hapavel.

Knjižnica je preseljena u prostor poslovnog centra dislociranog od školske zgrade.

Prostor knjižnice bio je velik impozantnih 120 kvadrata te je pružao učenicima prostor gdje mogu provoditi svoje slobodne vrijeme.

Školske godine 2006./2007. i 2007./2008. na mjesto knjižničara dolazi Ivanka Ferenčić, koja je informatizirala cjelokupan fond knjižnice.

Nakon odlaska Ivanke Ferenčić, na mjesto knjižničarke dolazi Antonija Šikulec. U školskoj godini 2012./2013. učenici su nastavu počeli slušati u novoj školskoj zgradi u kojoj se našlo mjesta i za knjižnicu. Od tada knjižnica više nije dislocirana od školske zgrade te učenici i za vrijeme odmora mogu boraviti u knjižnici i družiti se s knjigama smiley

Od  2013./2014.do 2014./2015.  na mjestu stručnog suradnika - školskog knjižničara radi Ana Molnar. Ana odlazi u svibnju 2015. a na njeno mjesto dolazi Igor Radmilović.

Svakako je za izdvojiti Zbirka Croata. Pokojni umjetnik Ivan Lacković Croata ostavio je mjestu vrijednu zbirku koja sadrži nekolicinu zaista starih i vrijednih knjiga koje imaju muzejsku vrijednost. Knjižnica se može pohvaliti bogatim aktivnostima, radionicama te aktivnom sudjelovanju u radu škole.