Likovne kolonije i izložbe

Umjetnici su oduvijek bili tumači našeg vremena. Umjetnost je najintenzivniji oblik individualizma poznat svijetu. (Oscar Wilde)

Škola Ivana Lackovića Croate oduvijek se vodila tom mišlju. Prijatelji smo i poštovatelji umjetnika. Podijelit ćemo s vama intimne trenutke koje smo proveli s umjetnicima kroz nepoznate priče i njihove pustolovine.

1999. godina-Izložba u povodu 170. obljetnice školstva u Kalinovcu

U povodu 170. obljetnice školstva u Kalinovcu, otvorena je izložba domaćih umjetnika koje je u ideji okupio Ivan Lacković Croata.

Izlagali su: Ljubica Matulec, Jelica Dugalija, Zlatko Kirinec, Vlado Mlinjarić, Nada Vukres i Vlatka Vukres-Jazić.

2002. godina- Izložba slika Ivane Kranželić  „Priroda, boje, život“

Povodom Dana škole, izložba je otvorena u Zavičajnom muzeju.

2003. godina

Izložba skulptura Ljubice Matulec „U to vrijeme godišta“

Izložba slika Marije Levar „Bal cvijeća“

2004.-2005. godina-Izložba „Pemo po zvezdarkaj“

Izložba „Kalnovečke pisanice“

Izlažu:Tomislav Franjić, Katica Pantelić, Ljubica Matulec, Mira Filjar, Ivan Peić, Jelica Dugalija, Ljubica Dugalija, Ljubica Petrokov,

Darinka Lacković, Margareta Benko, Mladen Orešić, Ivana Hadžija, Mirjana Kovačić, Elizabeta Fuček i Marija Janči.

Izložba slika Mire Filjar  „NI MED CVETJEM NI PRAVICE“

Izložba  „In memoriam Ivan Lacković Croata“

Povodom  smrti Ivana Lackovića Croate u školi je organiziran izložba „In memoriam Ivan Lacković Croata“, na kojoj je pjevački zbor škole pod vodstvom časne sestre Karmen izveo po prvi puta pjesmu „Croata“

2005.-2006. godine-Izložba slika Vlade Mlinjarića Micka „Bijeli Božić“

Izložba slika Željke Pejić „Slike neprolazne ljepote“

Likovna kolonija - izložba slika i skulptura „Kalinovcu na dar“

U organizaciji Župnog ureda Kalinovac i Odbora za kulturu i društvene djelatnosti održana je likovna kolonija koja je okupila 21 umjetnika. Slike su postavljene u novo postavljenu galeriju župnog dvora u malu salu župne kuće.

Sudjelovali su: Stjepan Ivanec, Andrija Husnjak, Darko Domitrović, Ivan Peić, Petar Petrović, Ivan Rep, Zlatko Kirinec, Jelica Dugalija, Vlado Mlinjarić, Ljubica Matulec, Mira Filjar, Franjo Mihočka, Mirko Horvat, Đurđica Franjić, Zdravko Šabarić, Pero Topljak, Ivan Kančal, Žarko Giba, Đuro Zvonar, Ivan Derežić i Ivana Karlovčan.

Povodom prve godišnjice smrti 20.11.2006. godine otvorena je spomen soba u galeriji i otkrivena bista Ivana Lackovića Croate u Batinskama.

Izložba dječjih božićnih ukrasa „Djeca Kalinovca Božiću“

Božićna izložba dječjih radova prilika je da se pokaže kreativnost, vještine i marljivost učenika. Kako je 2006. godina anđela, učenici su ih nastojali napraviti što više različitih.

2007.-2008. godina-„Za dobro zavičaja“

Manifestacija povodom 70. godišnjice života poznate i priznate umjetnice Ljubice Matulec i postavljanje njezine dvije skulpture na javnim površineama u Kalinovcu.

"Pralja" će podsjetiti mnoge generacije na poznate kalinovačke pralje i bjelinu rublja opranog na potoku Ćivićevcu, a skulptura zvana "Baka Cila" na mnoge kalinovačke konačarke koje su s molitvenikom i krunicom pješice dolazile u Kalinovac na misu.

Skulpture: "Baka Cila" i "Pralja"

„Likovni dan“

Učenike naše škole posjetio je umjetnik Dragutin Bešenić koji je vodio likovnu radionicu dok je profesor likovne kulture Hrvoje Baltić otvorio izložbu učeničkih radova u velikoj sali društvenog doma.

2012. godina-Izložba slika Ivana Lackovića Croate „Lackovićev i naš Božić“

U predvorju OŠ Ivan Lacković Croata zajedno s našim učenicima i djelatnicima škole oživjeli smo sjećanja i uspomene na najljepši blagdan Božić. Izložene su slike, publikacija, katalozi i knjige Ivana Lackovića Croate s motivima zime i Božića.

Promocija knjige Sunčice Orešić „Na valovima emocija“

2013. godina-Izložba slika Pere Topljaka „Petrinovi puti i steze“

2014. godina-Izložba slika i skulptura kalinovačkih umjetnika „Svojoj školi, s ljubavlju“

Povodom 15. godišnjice samostalne škole organizirana je likovna izložba koja je okupila domaće umjetnike. Na otvaranju izložbe nazočio je veliki broj uzvanika koji su mogli uživati u djelima Ljubice Matulec, Jelice Dugalije, Adrijane Jušte, Barbare Kirinec, Zlatka Kirinca, Mire Filjar, Vlade Mlinjarića, Damira Paviše i Nade Vukres.

MIRA FILJAR

LJUBICA MATULEC

JELICA DUGALIJA

ZLATKO KIRINEC

BARBARA KIRINEC

ADRIJANA JUŠTA

VLADO MLINJARIĆ MICKO

DAMIR PAVIŠA

Izložba fotografija „Putovanje fotografijom kroz Kinu“

Povodom proslave 10. godišnjice Dana škole otvorena je izložba „Putovanje fotografijom kroz Kinu“ Otvorenju su prisustvovali svi djelatnici naše Škole zajedno s učenicima, općinskim načelnikom Brankom Sobotom i predstavnikom kineskog veleposlanstva.

2018. godina

Predstavljanje bajke za djecu „Joha i vilenjaci“ autorice Sunčice Orešić

2019. Natjecanje – izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK 2019.

Naša škola je ove godine bila domaćin već tradicionalnom natjecanju učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualne umjetnosti i dizajna koje organiziraju Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Agencije za odgoj i obrazovanje.